Bezpieczeństwo podczas podróży

Podróżowanie środkami komunikacji zbiorowej to dzisiaj niezwykle popularna opcja, szczególnie w wyjazdach odbywających się w celach zarobkowych. Osoby, które ją wybierają, zazwyczaj kierują się niskimi cenami i dużą dostępnością połączeń kursowych. Powinny one jeszcze zwracać uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Pamiętaj, że procedury bezpieczeństwa dotyczą nie tylko właściciela floty pojazdów i obsługujących je kierowców, ale też podróżnych.

Busy do Niemiec – Czy bezpieczne jest podróżowanie busami do Holandii i Niemiec?

Busy do Holandii cieszą się dużą popularnością wśród podróżnych, zwłaszcza pracowników wysyłanych w delegacje zagraniczne lub zatrudnionych bezpośrednio u holenderskiego pracodawcy. Podobnie, jak busy do Niemiec i innych europejskich krajów kursują one na długich dystansach, pokonując różne odcinki tras (zależy, gdzie startują i gdzie kończą kurs). Oznacza to, że szczególnie należy skupić się na tym, jaki standard jakości i bezpieczeństwa oferuje przewoźnik.

Co warto sprawdzić, wybierając ofertę konkretnej firmy? Przede wszystkim:

  • standard busów – przewóz osób do Niemiec czy Belgii odbywa się na sporym dystansie. trudno wyobrazić sobie jazdę w niewygodnym pojeździe, który nie będzie miał klimatyzacji czy innych podstawowych elementów wyposażenia. Dzisiaj wymaga się także obecności gniazdek do ładowania elektroniki, WiFi, odtwarzacza DVD czy regulowanych foteli,
  • doświadczenie przewoźnika – znacznie pewniej poczujesz się, jeżdżąc z przewoźnikiem, który od lat obsługuje dane trasy. Ma on dużą wiedzę na temat przepisów i warunków drogowych popartą praktyką,
  • certyfikaty – również wśród przewoźników przyznawane są nagrody i wyróżnienia dla najlepszych. Jeżeli firma organizująca przewozy osób do Belgii czy Niemiec ma certyfikat „Zaufanego Przewoźnika” to znaczy, że wyróżnia się brakiem wypadków na trasach, posiadaniem niezbędnych licencji, bezkonfliktowością prawną, posiadaniem nowoczesnej floty.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

A jak wygląda jazda busem do Belgii i Holandii z perspektywy podróżnego?

Warto zauważyć, że za bezpieczeństwo jazdy odpowiadają też pasażerowie. Na pewno powinni oni umożliwić kierowcy swobodne kierowanie pojazdem, bez wszczynania dyskusji, hałasowania czy zasłaniania widoczności.

Choć w busach do Niemiec nie obowiązują tak restrykcyjne ograniczenia, jak w przypadku lotów samolotem, to i tak:

  • nie wolno przewozić ze sobą broni, ostrych narzędzi, substancji toksycznych czy wybuchowych,
  • należy stosować się do zasad, a wśród nich najważniejsze jest niespożywanie alkoholu w czasie jazdy,
  • kategoryczne jest także palenie papierosów, w tym e-papierosów.

Pasażer, który zagraża bezpieczeństwu kierowcy, pozostałych podróżnych i uczestników ruchu drogowego może zostać wyproszony z pojazdu.

Właściwie bez względu na to, jaki jest kierunek Twojej zagranicznej podróży, musisz pamiętać o procedurach bezpieczeństwa. Dotyczą one nie tylko właściciela floty pojazdów przewozowych, ale też pasażerów, którzy korzystają z usług danej firmy

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found