Antwerpia Belgia poEuropie

Dni wolne od pracy w Belgii – jak zaplanować urlop? – poEuropie – busy do Niemiec – busy do Holandii

Każdego roku mamy co najmniej kilka okazji, aby przedłużyć dwudniowy weekend i pozwolić sobie na zasłużony odpoczynek. Zarówno w Polsce, jak i w Belgii obchodzone są święta, które wiążą się z ustawowo wolnymi dniami od pracy.

Jak zaplanować urlop mając na uwadze takie okazje, aby nie tylko odpocząć, lecz również bez problemu wrócić do kraju, a następnie sprawnie dotrzeć z powrotem do Belgii?

10 dni ustawowo wolnych od pracy

W Belgii jest 10 dni ustawowo wolnych od pracy. Przypadają one zarówno w święta państwowe, jak i uroczystości religijne. Jeśli zaś dane święto przypadnie na któryś dzień weekendu, sobotę lub niedzielę, można liczyć na wolny dzień w tygodniu roboczym, zgodnie z ustaleniami pracodawcy.

Uwzględniając takie okazje już na początku roku i wcześniej rozważając plany wyjazdowe, można łatwiej zaplanować krótszy i dłuższy urlop. Ponadto to świetna okazja do zorganizowania odpoczynku w rodzinnym kraju, wśród najbliższych, w czasie tak zwanych przedłużonych weekendów.

Święta i dni wolne w Belgii

Poza 1 stycznia, czyli świętowaniem Nowego Roku, kolejna okazja do odpoczynku i wyjazdu przypada na Wielkanoc – 17 kwietnia. Jest to niedziela, dzień później jednak obchodzony jest Poniedziałek Wielkanocny. Można więc zarezerwować przejazd oferowany przez busy do Belgii, które kursują codziennie, aby świąteczny czas spędzić z rodziną, a następnie bez problemu wrócić do Belgii.

Tak jak w Polsce, w Belgii również obchodzone jest Święto Pracy, które przypada na 1 maja. W 2022 roku 1 maja to niedziela, dlatego będzie można liczyć na dodatkowy dzień wolny od pracy w tygodniu. Przy dobrym planowaniu znów pojawia się okazja do skorzystania z tzw. przedłużonego weekendu.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

O kolejnym nieco dłuższym urlopie można pomyśleć 5 i 6 czerwca – w niedzielę i poniedziałek, kiedy to obchodzone są Zielone Świątki. 21 lipca zaś przypada Święto Narodowe Belgii, a z racji faktu, że jest to czwartek, wystarczy dobrać jeden dzień urlopu, by cieszyć się aż czterodniowym weekendem. Jeszcze jedna podobna okazja – do urlopu trzydniowego – pojawia się 15 sierpnia, w poniedziałek, kiedy to obchodzone jest Wniebowstąpienie Najświętszej Marii Panny.

Wrzesień i październik nie uraczy nas długimi weekendami, za to w listopadzie będą do tego aż dwie okazje. Dzień Wszystkich Świętych obchodzony 1 listopada i w tym roku przypadający na wtorek, oraz Dzień Zawieszenia Broni ustanowiony 11 listopada – w 2022 roku to piątek.

Wróć do domu, kiedy chcesz busem poEuropie

Ostatnia tegoroczna okazja do podróży z Belgii do Polski i sprawnego powrotu, to jedne z najważniejszych świąt, czyli Boże Narodzenie. Jako że w tym roku wypada ono w niedzielę 25 grudnia, można dobrać sobie jeden dzień wolny w tygodniu i dłużej celebrować z rodziną ten wyjątkowy czas.

Czas wziąć kalendarze w dłonie i przemyśleć, kiedy pozwolić sobie na dłuższy urlop. Może się bowiem okazać, że wystarczy tylko kilka dni wolnego, aby dłużej odpocząć, nacieszyć się rodziną, a jednocześnie nie wykorzystać całej puli urlopowej przypadającej na rok bieżący.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found