Rotterdam Holandia podróż busem poEuropie

Do jakiej pracy wyjeżdżają Polacy do Holandii? – poEuropie – busy do Niemiec – busy do Holandii

Holandia należy do jednego z chętnie wybieranych kierunków emigracji zarobkowej. Decydują o tym zarówno względy ekonomicznie, jak i szereg stanowisk, na których mogą się odnaleźć Polacy. Co więcej, praca jest dostępna dla osób bez wyższego wykształcenia i znajomości języka obcego, choć im większe kompetencje, tym lepsze możliwości. Jaką pracę najczęściej Polacy podejmują w Holandii? Co oferuje im tamtejszy rynek pracy, w zależności od wykształcenia czy znajomości języka?

Prace sezonowe

Każdego roku nasi rodacy mogą liczyć na zatrudnienie do prac sezonowych. W Holandii nie brakuje ogłoszeń pracodawców, którzy poszukują pracowników do branż ogrodniczej oraz rolniczej. Ułatwieniem dla Polaków jest fakt, że przy sezonowym zatrudnieniu w wymienionych sektorach nie jest im potrzebna znajomość języka obcego.

Popularnością cieszą się prace w szklarniach, przy kwiatach. Wystarczy przeszkolenie na miejscu, by zajmować się poszczególnymi zadaniami, które wchodzą w skład całego procesu hodowli roślin – od sadzenia aż po ich pakowanie. Pracownicy zagraniczni podejmują się ponadto prac związanych ze zbieraniem, sortowaniem i pakowaniem warzyw oraz owoców. Do takich prac również nie potrzebują znajomości języka obcego.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Podejmij zatrudnienie w Holandii i podróżuj busem do pracy

Wystarczy znaleźć interesujące ogłoszenie, dopełnić niezbędnych formalności związanych z wyjazdem, z pomocą np. pośrednika, gdy zachodzi taka potrzeba, i wyruszyć w podróż dowolnym środkiem transportu. Najtańszą i najwygodniejszą opcją są busy do Holandii w systemie door to door, wygodną flotą nowoczesnych pojazdów oraz z codziennymi kursami, umożliwiającymi dowolne planowanie podróży.

Oferta całoroczna

Wśród propozycji pracy całorocznej znaleźć można zatrudnienie w branżach budownictwa i logistyki. Najczęściej Polacy decydują się typowe prace fizyczne, które dostępne są przez cały rok. Na wyższe zarobki i jeszcze więcej możliwości pod względem podejmowania zatrudnienia, mogą liczyć ci, którzy znają język angielski.

Najciekawsze oferty pracy dotyczą sektora usług. Specjaliści, w tym z branży IT, muszą jednak komunikatywnie posługiwać się językiem angielskim lub językiem niderlandzkim. Choć w ten typ zatrudnienia celuje zdecydowanie mniejsza część Polaków, nie brakuje ofert dla osób chcących się rozwijać w tym kierunku.

Popularna praca w gastronomii i hotelarstwie

Nie tylko sezonowo, ale i nawet przez cały rok nasi rodacy znajdują zatrudnienie w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Jest to mniej popularny kierunek, ponieważ Holandia nie należy do obleganych krajów podczas wakacji, jednak i tutaj nie brakuje pracy. Polacy znajdują zatrudnienie jako pomoc kuchenna, w której wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego, lub kelner bądź pokojówka. W przypadku dwóch ostatnich stanowisk język obcy jest koniecznością.

Najbardziej popularne oferty i do tego chętnie wybierane, wiążą się z pracą fizyczną. To wciąż jednak atrakcyjna propozycja dla rodaków, którzy liczą na sezonowe zatrudnienie, a nawet całoroczne zarobkowanie.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found