Covid poEuropie

Jak kierowcy mogą zachować zdrowie w czasie pandemii? – poEuropie – busy do Niemiec – busy do Holandii

W czasie pandemii zdecydowanie więcej osób podupadło na zdrowiu. Odczuwamy problemy zarówno po stronie fizycznej, jak i psychicznej. Wśród najbardziej narażonych na kłopoty zdrowotne grup zawodowych są kierowcy. Ci, którzy nie mogą przejść na pracę zdalną.

W jaki sposób kierowcy mogą zadbać o swoje zdrowie w czasie, kiedy świat wciąż jest pogrążony w pandemii?

Bezpieczne podróże – zasady dla kierowców

Kierowcy powinni przede wszystkim współpracować z firmami lub pracodawcami, którzy są w stanie zapewnić im zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny w pracy. W grę wchodzą bowiem nie tylko zagrożenia dla kierowców pojazdów ciężarowych, ale i tych, którzy zajmują się przewozem osób.

Gdy w grę wchodzi zmiana miejsca zatrudnienia lub rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, warto szukać pracodawców i firm mogących się pochwalić dobrym opiniami. Liczy się również flota pojazdów, która jest udostępniana dla kierowców. Chociażby profesjonalne przewozy z podkarpackiego do Niemiec lub na innych trasach, powinny być realizowane pojazdami gwarantującymi wygodę podróżowania, zarówno dla pasażerów, jak i kierowców. Liczy się bowiem komfort psychiczny, równie ważny dla zachowania zdrowia w czasie pandemii, co stan fizyczny organizmu.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni

Kierowcy realizujący przewóz osób są zdecydowanie bardziej narażeni na kontakt z wirusem niż kierowcy dostarczający towary. Koronawirus łatwo przenosi się przez dotykanie zabrudzonych powierzchni, dlatego dla zachowania zdrowia należy zadbać o regularną dezynfekcję.

Kierowcy powinni zatem dezynfekować najczęściej dotykane powierzchnie w busie, między innymi kokpit, kierownicę, klamki i uchwyty oraz pozostałe miejsca łatwo się brudzące.

Warto także zadbać o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed każdą podróżą. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo, ale i właśnie zdrowie kierowców. Narażeni bowiem na korzystanie z nieczyszczonej regularnie klimatyzacji, stają się zdecydowanie bardziej podatni na zakażenie wirusem.

Odpoczynek w trasie i po jej zrealizowaniu

Nie można zapominać zarówno o aktywności fizycznej, jak i regularnym odpoczynku. Wyjazdy do Niemiec lub w innych kierunkach wiążą się z wieloma godzinami spędzonymi za kierownicą, w pozycji siedzącej.

O ile trudno o aktywność fizyczną podnoszącą odporność organizmu, w trakcie przewozu osób, o tyle dobrze jest zaplanować postoje co jakiś czas. Poświęcić je na przebywanie na świeżym powietrzu, ćwiczenia oddechowe oraz rozluźniające ciało. Przyniosą one zarówno poprawę stanu fizycznego, jak i psychicznego w czasie podróży.

O dłuższy wypoczynek, przede wszystkim regenerujący sen, należy z kolei zadbać zarówno po zakończeniu długiej trasy, jak i przed jej rozpoczęciem.

Nie da się całkowicie odizolować od wirusa, w szczególności pracując jako kierowca, jednak podstawowe zasady są najczęściej wystarczające, by zachować zdrowie na dobrym poziomie.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found