Rower

Jak przebiega przewóz roweru za granicę?

Obecnie podróżowanie po Europie jest niezwykle łatwe, co sprawia, że zagraniczne wyjazdy cieszą się niesłabnącą popularnością. Część z nich to podróże służbowe, a część turystyczne. Niektórzy decydują się na przeprowadzkę w celach zawodowych i zaczynają nowe życie w innej części kontynentu. Na tym etapie wyzwaniem dla nich jest zorganizowanie całego procesu szybko, wygodnie i bezpiecznie. Dowiedz się, jak przewieźć za granicę wielkogabarytowe rzeczy, takie jak rower, telewizor czy komplet opon.

Przewozy rzeczy za granicę własnym samochodem

Niektórzy preferują podróż zagraniczną własnym samochodem i wtedy mają dość dużą swobodę w zakresie ilości rzeczy, jakie zabiorą. Jednak wiadomo, że taka podróż jest dość kosztowna, a i samo auto jest niewystarczająco przestronne, aby zmieścić wielkogabarytowe przedmioty. Czasem też nie planujemy sami jechać w podróż, lecz po prostu chcemy podać przesyłkę dalej, aby dotarła do odbiorcy. Co wtedy? Możemy oczywiście skorzystać ze wsparcia znajomych lub obcych osób podróżujących na tej trasie i gotowych do zabrania bagażu za opłatą. Jednak nie zawsze termin wyjazdu pokrywa się z indywidualnymi potrzebami nadającego przesyłkę i musi on szukać alternatyw.

Firmy transportowe – przewóz roweru za granicę

Bezpiecznym i sprawdzonym sposobem na przekazywanie przesyłek zagranicznych jest korzystanie z usług zawodowych przewoźników. Za ich pośrednictwem możesz zlecić:

  • przewóz roweru za granicę,
  • przewóz telewizora za granicę,
  • przewóz kompletu opon za granicę,
  • przewóz dużej walizki za granicę.

Oczywiście transport należy wcześniej zamówić i ustalić warunki z przewoźnikiem. Np. czy bus obsługujący daną trasę w wybranym terminie ma wolne miejsca, jakie są wymagania dotyczące pakowania i zabezpieczania przesyłek.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Ile kosztuje przewóz rzeczy za granicę?

Przewóz roweru wcale nie musi oznaczać ogromnego wydatku czy wielkich trudności. Każda firma transportowa dość jasno wycenia tego typu usługi, dlatego przed skorzystaniem z nich wiesz już, ile zapłacisz.  Można z powodzeniem znaleźć oferty przewozu roweru za 60 Euro czy telewizora za 55 Euro. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że każda firma ma własne ograniczenia dotyczące przewozów. Np. w przypadku telewizora jest to wymóg, aby ekran urządzenia miał nie więcej niż 40 cali, a w kwestii opon, aby nie przekraczały wielkości 18 cali.

Ograniczenia w przewozie rzeczy za granicę

Uniwersalną zasadą jest przewożenie przedmiotów, które nie stwarzają zagrożenia. Nie ma możliwości transportowania materiałów toksycznych, wybuchowych, broni. Kwestia transportowania bagaży niedozwolonych jest regulowana odgórnie, przepisami polskiego oraz europejskiego prawa celnego.

Jeżeli zaś chodzi o transport materiałów kruchych, narażonych na uszkodzenia, po stronie zlecającego leży ich odpowiednie zabezpieczenie. Warto zapytać przewoźnika, czy ma w tym zakresie jakieś wewnętrzne regulacje. 

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found