Podróż busem poEuropie

Jak sprawdzić stan techniczny wynajmowanego busa

Wynajęcie busa to najlepszy sposób na zorganizowanie transportu dla pracowników, gości weselnych bądź licznej rodziny, z którą wspólnie świętujemy ważne wydarzenie. Można zwykle liczyć na przystępne ceny, a do tego nowoczesne pojazdy, które zagwarantują pełen komfort podróżowania.

Aby każdy wyjazd, zarówno bliższy, jak i dalszy, był jednak nie tylko wygodny, lecz również w pełni bezpieczny, należy sprawdzić stan techniczny wynajmowanego pojazdu. Jak to zrobić?

Renoma firmy – dowiedz się o niej jak najwięcej

Przede wszystkim warto korzystać z oferty sprawdzonych i renomowanych przewoźników. Nie ma znaczenia, czy interesują nas busy do Niemiec, czy transport w kraju, nawet na niewielką odległość. Opinie innych, m.in. znalezione w sieci, najlepiej na niezależnych forach, mogą być kopalnią wiedzy dla przyszłych klientów oraz ich pasażerów.

Sprawdź pojazd po jego nr rejestracyjnym

Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia portal, na którym wystarczy wpisać nr rejestracyjny wynajmowanego busa, aby sprawdzić, czy posiada aktualne badania techniczne. Dostępne są tu również informacje na temat ubezpieczenia OC oraz liczby miejsc, jaką oferuje pojazd.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Pomoc funkcjonariuszy

Tuż przed zaplanowanym wyjazdem również można dodatkowo sprawdzić stan techniczny pojazdu. Wystarczy skorzystać z pomocy funkcjonariuszy Policji lub Inspekcji Transportu Drogowego. Zgłaszając odpowiednio wcześnie planowany wyjazd, na miejscu pojawi się patrol, który dokona oceny m.in. stanu ogumienia, poprawności działania hamulców czy świateł.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Osoby zainteresowane wynajęciem busa powinny również zwrócić uwagę na wybór pojazdów jak najnowszych. Oczywiście starsze busy najczęściej są wynajmowane w niższych cenach, jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów. Firma mająca do dyspozycji wysłużoną flotę, to niekoniecznie dobry krok w kierunku oszczędności i zagwarantowania pasażerom komfortowej i bezpiecznej podróży.

Co zatem sprawdzić poza dostępnością ważnych dokumentów, takich jak badanie techniczne czy ubezpieczenie OC?

  • przebieg kilometrów – renomowana firma, która chce skutecznie walczyć z konkurencją i faktycznie dbać o klientów oraz pasażerów, nie pozwala sobie na korzystanie z wysłużonych pojazdów
  • rok produkcji busa – niski przebieg, ale rocznikowo stary pojazd – to niezbyt dobre rozwiązanie. Nie tylko przebieg decyduje bowiem o tym, jak będzie się sprawował bus. Upływający czas odciska piętno tak na stanie zdrowia człowieka, jak i na stanie technicznym każdego pojazdu, nawet tego rzadko użytkowanego
  • ciśnienie w oponach – najlepiej sprawdzić je tuż przed wyruszeniem w drogę. Już niewielkie odchylenia od normy mogą wpływać na to, czy podróż upłynie i komfortowo, i bezpiecznie. Niekorzystne jest zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie ciśnienie w oponach.

Czysty, estetyczny i wyglądający na nowy bus, wydaje się być gwarantem bezpiecznej i wygodnej podróży. Jak jednak doświadczenie pokazuje, nie zawsze wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka. Przed wynajęciem busa i rozpoczęciem podróży warto zatem sprawdzić wszystkie z powyższych elementów.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found