Antwerpia Belgia podróż busem poEuropie

Jaka praca czeka na Polaków w Belgii? – poEuropie – busy do Niemiec – busy do Holandii

Wyjazdy zagraniczne w celach zarobkowych, to dla wielu Polaków szansa na lepsze życie, nie tylko pod względem finansowym. Przynależność po państw członkowskich oraz otwarcie granic, już jakiś czas temu sprawiły, że szukanie pracy poza granicami Polski, przestaje być wyzwaniem.

Wśród kierunków emigracji zarobkowej znalazła się Belgia. Kraj ponoć szczęśliwych ludzi, ponadto pracowników, których prawa są respektowane. Na jakie zatem zatrudnienie rodacy mogą liczyć w tej części Europy?

Bez doświadczenia i znajomości języka obcego – czy to możliwe?

Doświadczenie zawodowe i znajomość przynajmniej jednego języka obcego, to w Polsce praktycznie konieczność, aby móc liczyć na dobrze płatne i obiecujące stanowisko pracy. Rodak, który szuka większych możliwości zarobkowania, ale niestety jego doświadczenie zawodowe nie jest zbyt duże, a znajomość języków obcych najwyżej podstawowa, może wybrać Belgię.

W Belgii nieumiejętność posługiwania się w języku obcym lub jedynie podstawowa znajomość, nie stanowią przeszkody w znalezieniu zatrudnienia. Polacy mogą liczyć przede wszystkim na pracę sezonową, w tym uprawy i zbiór warzyw i owoców, ponadto pracę na magazynie. Rodacy w tych branżach znajdą zatrudnienie tymczasowe, ale i na stałe, jako pracownik fizyczny.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wyższe kwalifikacje – lepsze możliwości

W sezonie poszukiwani się są także pracownicy z branży gastronomii i hotelarstwa, choć w tym przypadku nie obejdzie się bez komunikacji w języku obcym. W Belgii można się porozumiewać w kilku językach – francuskim, niemieckim i niderlandzkim. Belgowie nie stronią od komunikacji w języku angielskim, dlatego rodacy szukający tutaj pracy, nie mający problemu z porozumiewaniem się w którymś z wymienionych języków obcych, mogą liczyć na szerszą paletę ofert pracy.

Posiadanie wykształcenia wyższego, odpowiedniego doświadczenia i komunikatywnego języka obcego – jednego bądź kilku, to szansa na znalezienie zatrudnienia na stałe, na wyższych stanowiskach, np. wśród pracy biurowej.

Miejsce dla specjalistów i fachowców

Okazuje się, że w wielu krajach europejskich brakuje specjalistów i fachowców, w tym rzemieślników, mechaników, a także osób pracujących w mniej popularnych branżach. Dla nich także jest miejsce w wielu zakładach pracy, pracodawcy zaś doceniają pracowitość i umiejętności osób przybyłych z Polski.

Jak znaleźć zatrudnienie i przygotować się do wyjazdu?

Pracy można szukać na własną rękę, korzystając z portali z ogłoszeniami, również tych lokalnych. Nieocenioną pomocą są rodacy, znajomi i bliscy, którzy mieli już okazję pracować w Belgii bądź żyją tam stałe.

Zarówno w znalezieniu pracy, jak i organizacji wyjazdu pomagają agencje pracy tymczasowej. To dobre rozwiązanie dla osób, które pierwszy raz decydują się na taki wyjazd, nie znają języka obcego i nie do końca wiedzą, jak się przygotować do wyjazdu.

Gdy miejsce pracy zostaje znalezione, wystarczy wybrać busy do Belgii, aby wygodnie dotrzeć do miejsca docelowego. Dalej pozostaje już tylko szukać nowej, lepszej drogi życia.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found