Flaga Niemiec

Podróż do Niemiec – jakie pamiątki warto przywieźć?

Wybierasz się na wycieczkę do Niemiec? Pobyt u naszych zachodnich sąsiadów może być doskonałą okazją do zwiedzenia i odkrywania nowych miejsc. Aby lepiej je zapamiętać i zabrać ze sobą miłe wspomnienia, na pewno zechcesz nabyć pamiątki. Co kupić w Niemczech? Oto lista ciekawych pamiątek, które na pewno Ci się spodobają!

Kiedy odwiedzasz niemiecki jarmark bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie czy Frankfurcie to jedno z najbardziej spektakularnych widowisk w Europie. W zimowej scenerii od dekad odbywają się uroczyste targi świąteczne i stają się one coraz modniejsze. Sporo osób, także z Polski, decyduje się je odwiedzić. Warto wcześniej zarezerwować bilety na busy do Niemiec, ale też dowiedzieć się, co przywieźć z takiej wyprawy. Na pewno warte uwagi są ozdoby i dekoracje choinkowe będące rękodziełem produkowanym w bożonarodzeniowej wiosce Kathe Wohlfahrt.

Lokalne przysmaki – co pysznego przywieziesz z Niemiec?

Niemcy słyną z potraw, przekąsek oraz napojów, które wiele osób decyduje się kupić na miejscu i przywieźć ze sobą do domu. W takiej sytuacji, gdy planujesz zakupy spożywcze, na pewno wygodniejsza będzie podróż busem Polska Niemcy, w którym restrykcje dotyczące przewożenia płynów nie są aż tak duże, jak w samolocie.

A co kupić podczas takiej wyprawy? Na pewno godne uwagi są czekoladki Stollwerck Chocolate Company i Milka, oryginalne niemieckie żelki Haribo, a nawet soki z kiszonej kapusty oraz grzane wino. Ciekawą opcją jest zakupienie akcesoriów, które umożliwią przygotowanie go tradycyjną metodą w domu. Pozostając w temacie alkoholu, warte rozważenia są także lokalne kufle na piwo.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Coś do wystroju wnętrza, czyli zegar z kukułką

Kiedy wybierasz przejazd busem Polska Niemcy z adresu na adres, wówczas możesz pozwolić sobie na zabranie cięższych ładunków i większych pamiątek. Jedną z nich jest bez wątpienia zegar z kukułką pochodzący z jednego z najpiękniejszych rejonów Niemiec, jakim jest Schwarzwald. To lokalne dziedzictwo, rozwijające się od 300 lat i będące symbolem rzemieślniczego kunsztu oraz wielowiekowej tradycji.

Wyroby z drewna – dla siebie i dzieci

A gdyby tak zdecydować się na busy do Niemiec door to door i zabrać ze sobą pamiątki wykonane z drewna? Choć ten surowiec jest znany i powszechnie wykorzystywany także w Polsce, to jednak w Niemczech powstają z niego inne przedmioty o tradycyjnej formie. Wśród nich są gadżety kuchenne i warsztatowe pomagające w utrzymaniu porządku, jak również rzeczy dla najmłodszych. Dzieciom spodobają się klasyczne samochodziki, klocki i wiele innych powstających w rzemieślniczych warsztatach głównie w Saksonii. Mają one bardzo długą tradycję, dlatego mogą być wykorzystywane nie tylko jako zabawki, ale też elementy dekoracji wnętrz.Planując wyjazd turystyczny za granicę, zadbaj o wcześniejszą rezerwację biletów na przewozy do Niemiec. Szczególnie gdy podróżujesz przed tak popularnymi imprezami jak Oktoberfest, karnawał w Bonn, Rock am Ring czy festiwal wina w Mainz.

Zobacz naszą ofertę busów do Niemiec z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found