Podróż busem do Niemiec poEuropie

Podróż do Niemiec z Małopolski – busem najtaniej | poEuropie.pl

Planujesz wyjechać do Niemiec z województwa małopolskiego i szukasz najtańszego środka transportu? Przedstawiamy koszty poszczególnych rozwiązań i tłumaczymy, dlaczego bus z Małopolski do Niemiec to najtańsze rozwiązanie.

Samolot – wygodny i… drogi

Mieszkańcy Małopolski mają możliwość korzystania z dużego i portu lotniczego w Balicach, z którego dostaną się bezpośrednio na większość lotnisk w Niemczech. Jest to komfortowy i szybki sposób podróżowania, jeśli jednak szukasz najtańszej opcji, na pewno pojawi się kilka argumentów przeciw.

  • Cena lotu z Krakowa do Berlina to około 500-800 złotych. Podróż do dalszych rejonów Niemiec okaże się jeszcze droższa i może sięgać kwot czterocyfrowych.
  • Jeśli zdecydujesz się na tanie linie lotnicze konieczna będzie dopłata do większego bagażu.
  • Dojazd na lotnisko i z lotniska do miejsca docelowego również będzie generował dodatkowe koszty – taksówka w obrębie miast może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych, a przejazd miejskim autobusem z dużym bagażem okaże się niewygodny.

Podróż do Niemiec samolotem rzeczywiście może wiązać się z komfortem, jednak na pewno wygeneruje spore koszty, co dla osób szukających najtańszych rozwiązań będzie dyskwalifikujące.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wysokie koszty podróży własnym samochodem

Zmotoryzowani mogą pomyśleć o podróży własnym autem – kusić może pełna niezależność od rozkładów jazdy i innych osób. Jednakże poważny dylemat nadejdzie wraz z przeliczeniem kosztów.

Cena paliwa w Polsce przekracza obecnie 5,50 zł – łatwo zatem policzyć, że podróż z Małopolski tylko do Niemieckiej granicy może przekroczyć 200 zł. W Niemczech paliwo jest jeszcze droższe, bo w przeliczeniu jego cena wynosi około 6,20 zł. Podróż do zachodnich landów może zatem kosztować nawet 600 zł. Do tego należy jeszcze doliczyć płatność na bramkach na polskiej autostradzie A4 oraz ewentualny zakup pakietów ubezpieczeniowych w razie awarii lub wypadku (lawetowanie, zastępcze auto, nocleg itp.).

Dodatkowo może okazać się, że na miejscu samochód okaże się mało przydatny. Wiąże się to choćby z ograniczeniami w poruszaniu się samochodami w centrach miast i drogimi parkingami.

Busem najtaniej

Okazuje się, że najtańszym rozwiązaniem są busy do Niemiec. W naszej ofercie cena busy małopolskie-Niemcy to koszt 90 lub 100 euro, czyli około 400-450 złotych. Warto podkreślić, że jest to całkowity koszt podróży do naszego zachodniego sąsiada. Dodatkowe zalety tego rozwiązania to:

  • docelowa podróż bez przesiadek dzięki kursom w trybie door to door;
  • możliwość dowolnego planowania podróży dzięki codziennym kursom;
  • bezpieczna podróż flotą nowoczesnych i komfortowych busów prowadzonych przez doświadczonych i wypoczętych kierowców.

Wartością dodaną podróży busem jest to, że nie musisz martwić się o dojazd na dworzec czy lotnisko (odbieramy Cię spod domu i zawozimy pod wskazany adres) i ponosić związanych z nim kosztów. Dodatkowo zdejmujesz z siebie stres związany z odpowiedzialnością na drodze lub ewentualną awarią Twojego pojazdu.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found