Niemcy flaga podróż busem poEuropie

Praca w Niemczech – w jakim zawodzie możesz się zatrudnić od zaraz? – poEuropie – busy do Niemiec – busy do Holandii

Polacy wśród kierunków emigracji zarobkowej wybierają między innymi wyjazdy do Niemiec. Ten kierunek zyskał popularność już dawno, a rodacy odnajdują się w wielu branżach, nie tylko pracując fizycznie. Sektory, takie jak budowlanka czy ogrodnictwo, do tego branże usługowe wciąż potrzebują pracowników. Zagraniczni przyjezdni są chętnie przyjmowani i w wielu miejscach nietrudno o znalezienie zatrudnienia. Gdzie można liczyć na pewną pracę, praktycznie od zaraz?

Służba zdrowia

Nieustannie poszukiwani są pracownicy służby zdrowia. Na niemalże bezproblemowe i szybkie zatrudnienie mogą liczyć osoby, które chcą się podjąć opieki nad osobą starszą. Sektor opieki zdrowotnej zalicza się do największych pracodawców w Niemczech, gdzie społeczeństwo się starzeje i wciąż potrzebni są wykwalifikowani opiekunowie oraz osoby chętne podjąć szkolenie w tym zakresie.

Na zatrudnienie mogą liczyć również pielęgniarki i pielęgniarze. Poza tym potrzebni są wciąż lekarze specjaliści. Osoby znające język angielski i/lub język niemiecki łatwiej znajdują zatrudnienie między innymi w powyższym sektorze. Podstawy są bowiem potrzebne przy opiece nad osobą starszą, aby móc się z nią komunikować. Tak jak wszędzie, im lepsza znajomość języka obcego i wyższe kwalifikacje, tym większa szanse na znalezienie dobrze płatnego zatrudnienia.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Praca sezonowa

Bardzo dużo ofert pracy pojawia się w sezonie wiosenno-letnim, choć nie tylko. Chodzi głównie o prace tymczasowe, w tym w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją warzyw i owoców. W Niemczech sektor rolnictwa ma duże znaczenie, dlatego brak rąk do pracy wpływa na powstawanie ogromnych strat. W tej branży dość łatwo o znalezienie zatrudnienia, i to nie tylko na krótki czas.

W sezonie poszukiwani są również pracownicy w branży hotelarskiej. To dogodna opcja nie tylko dla osób wyjeżdżających w pojedynkę, ale i dla par, które chcą pracować w tym samym obiekcie.

Transport i usługi

Rynek i statystyki pokazują, że wciąż brakuje kierowców ciężarówek, dlatego osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, nie będą miały problemu ze znalezieniem pracy na tym stanowisku. Ciekawymi propozycjami od pracodawców mogą się cieszyć specjaliści z branży IT, ale i inżynierowie, projektanci oraz pracownicy techniczni.

Podejmij pracę w Niemczech i wyrusz w komfortową podróż busem

Decydując się na wyjazd do Niemiec, w celach zarobkowania, można skorzystać zarówno z ofert pracy sezonowej, jak i na stałe. Nie brakuje wolnych miejsc w wielu branżach, a w niemałej części z nich nie są potrzebne wysokie kwalifikacje.

Choć znajomość języka ułatwia chociażby przeglądanie obcojęzycznych ogłoszeń o pracę, do niewymagających prac fizycznych, np. przy wspomnianych warzywach i owocach, nie jest niezbędna. Zainteresowana osoba łatwo znajdzie interesujące ogłoszenie. Następnie należy dopełnić formalności i zorganizować wyjazd do miejsca docelowego. Pomocą mogą być usługi transportu w systemie door to door, czyli od drzwi do drzwi, oferowane przez nas busy do Niemiec ze Śląska.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found