Reichstag Berlin

Przewóz osób Polska – Niemcy na fali. Dlaczego busy wypierają autobusy?

Na linii Polska – Niemcy kursują zarówno autobusy rejsowe, jak i prywatni przewoźnicy. Jedni i drudzy mają swoje mocne strony, ale to przewozy niewielkimi busami osobowymi cieszą się ostatnio rosnącą popularnością wśród osób jeżdżących do pracy do Niemiec. Dlaczego tak się dzieje i czego spodziewać się po lokalnych przewoźnikach oferujących osobowy transport międzynarodowy?

Kto zamawia prywatne przewozy do Niemiec?

Przewóz osób do Niemiec busami nierejsowymi wybierają często osoby, które planują pracę w Niemczech. Co ich do tego przekonuje? Jazda busem odznacza się przede wszystkim:

  • niezwykłą elastycznością,
  • niższą ceną,
  • możliwością podróży w niewielkiej grupie osób
  • i podróżą bez przesiadek.

Zwłaszcza ostatni czynnik sprawia, że komfort podróży busem jest znacznie wyższy niż jazdy autobusem, którego linie kursują zwykle tylko między dużymi miastami. To dlatego wiele osób wyszukuje przewóz osób Polska Niemcy prywatnymi busami.

Dlaczego busy są tańsze?

Mniejsze busy, którymi operuje przewoźnik taki jak poEuropie.pl, zapewniają dużą elastyczność oferty, a koszty operacyjne związane z utrzymaniem floty są niższe niż w przypadku dużych rejsowych autobusów. Oszczędność wynika też z niszy, która wymaga mniejszych nakładów finansowych na reklamę, a także z braku pośredników przy sprzedaży biletów.

Jakie miasta w Niemczech są obsługiwane przez busy? 

Elastyczność oferty przewozów osobowych pozwala na obsłużenie busami praktycznie całych Niemiec, a usługa door to door oznacza, że wyjedziesz z domu pod wskazany adres w Niemczech. To komfort, którego nie zapewni żaden z rejsowych autobusów. Częstym celem podróży Polaków są takie miasta jak: Berlin, Kolonia, Frankfurt nad Menem, Dortmund, Düsseldorf, Essen, Brema, Drezno i Norymberga. Są też osoby, które do Niemiec wysyłają jedynie paczki albo jadą jeszcze dalej – do Belgii lub Holandii.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Tani bus do Niemiec, czyli jaki?

Założeniem tanich linii autobusowych łączących Polskę i Niemcy jest niska cena i wysoka jakość obsługi. Ponieważ takie busy kursują każdego dnia, nietrudno jest umówić termin i zaplanować podróż. Na przykładzie naszej oferty możemy powiedzieć, że tanie linie oznaczają doskonałą obsługę, która chętnie udziela informacji przez telefon i drogą mailową. Jest to kolejna przewaga nad firmami, u których zapisy dotyczące wielkości bagażu, możliwości przewozu zwierząt czy rowerów i inne ważne informacje zwykle ukryte są w mało przystępnym regulaminie.

Czy busy do Niemiec są wygodne?

Podróż do Niemiec busem to zdecydowanie najwygodniejszy sposób transportu. Nowoczesna flota standardowo wyposażona jest w gniazda USB, klimatyzację i Wi-fi. Chociaż w małych pojazdach nie ma toalety, to kierowca może bez problemu zatrzymać się przy stacji benzynowej zarządzając krótki postój. Ponieważ liczba pasażerów jest niewielka, masz pewność, że o Tobie nie zapomni.

Podsumowując, jeśli wybierasz się do Niemiec niewielką grupą, rozważ przewozy Polska Niemcy. Obecnie to najwygodniejsza forma transportu, jeśli nie mieszkasz w dużym mieście i Twoim celem nie jest jedno z głównych miast w Niemczech.

Zobacz naszą ofertę busów do Niemiec z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found