Transport busem do Niemiec Drezno poEuropie

Samochód, samolot, pociąg – w czym te środki transportu ustępują podróży do Niemiec busem?

Wyjazd do pracy do naszych zachodnich sąsiadów wiąże się koniecznością przemyślenia wielu spraw, m.in. sposobu dojazdu do miejscowości, w której będziesz mieszkać przez najbliższych kilka tygodni lub miesięcy. Wyborów jest co najmniej kilka. Tłumaczymy, dlaczego pomimo rozbudowanej sieci niemieckich dróg i kolei, a także coraz tańszych biletów lotniczych, to wciąż bus jest najwygodniejszym sposobem dotarcia do Niemiec.

Podróż do Niemiec swoim samochodem – z jakimi niedogodnościami musisz się liczyć?

Prywatny samochód w pierwszej myśli może wydać się najwygodniejszy, jednak po zagłębieniu się w szczegóły dojazd własnym autem do pracy za granicą wcale nie jest tak w oczywisty sposób najkorzystniejszy.

Prywatny samochód: pokusy

 • Brak ograniczeń w przemieszczaniu się, pełna niezależność od transportu publicznego.
 • Rozbudowana sieć niemieckich dróg.

Prywatny samochód: minusy

 • Duże korki w większych miastach w godzinach szczytu.
 • Strefy ekologiczne w miastach, które nie pozwalają wjeżdżać tam samochodom o wysokiej emisyjności. W Polsce jeździ wiele starych aut, które w Niemczech mogą nie spełniać tych norm.
 • Kosztowny dojazd do niemieckiej granicy po płatnych polskich autostradach.
 • Wyższe ceny paliwa w Niemczech.
 • Wysokie koszty parkowania w płatnych strefach.
 • Bardziej rygorystyczne podejście drogówki do stanu technicznego samochodów.

Z powodu tych niedogodności samochód może wcale nie okazać się pomocny przy robieniu zakupów czy zwiedzaniu okolicy.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Czy warto wyjeżdżać do pracy do Niemiec pociągiem?

Dużym plusem podróży pociągiem będą stosunkowo niewielkie ceny biletów kolejowych. Problemem z pewnością będą przesiadki, które trudno ominąć, jeśli nie podróżujesz do największych aglomeracji, np. Berlina. To oznacza przedłużający się czas podróży, oczekiwania na skomunikowane pociągi i oczywiście możliwości opóźnień. Do tego dochodzą jeszcze konieczność zorganizowania sobie dojazdu na dworzec i z dworca, a także koszty tych środków transportu, np. taksówki lub komunikacji zbiorowej, które mogą zsumować się na dość wysoką kwotę.

Czy zatem samolot to dobry pomysł?

Lot samolotem do Niemiec trwa krótko i jest komfortowy. Jednakże na tym kończą się plusy tego sposobu podróży do pracy do Niemiec. Z jakimi niedogodnościami będą musiały zmierzyć się osoby, które zdecydują się na ten środek transportu?

 • Konieczność dojazdu na lotnisko i z lotniska. Porty lotnicze znajdują się w okolicach większych miejscowości, w dodatku w pewnej odległości od centrum, dlatego podróż samolotem zawsze wiąże się z czasochłonnym, mało wygodnym i kosztownym dojazdem na lotnisko i z lotniska.
 • Konieczność dostosowania się do rozkładu lotów.
 • Wyższe ceny biletów lotniczych. Szansą na obniżenie kosztów jest “polowanie” na okazyjne tanie bilety.
 • Ograniczenia związane z bagażem. Wyjeżdżając do pracy na kilka tygodni lub miesięcy, z pewnością masz ze sobą większy bagaż, za który trzeba dodatkowo zapłacić.

Unikaj tych problemów, podróżując busem

Dla niektórych może wydawać się to szokiem, ale każdą z wymienionych niedogodności możesz pominąć, wybierając busy poEuropie. Dzięki temu, że przewoźnicy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pasażerów:

 • busem dojedziesz spod własnego domu bezpośrednio i bez przesiadek do miejsca docelowego, wszystko dzięki usłudze door to door;
 • możesz podróżować, kiedy tylko chcesz, ponieważ przewoźnicy, tacy jak firma poEuropie, kursują codziennie.

Ponadto korzystasz z nowoczesnej i bezpiecznej floty pojazdów. Dojazd do pracy do Niemiec busem to oszczędność czasu i pieniędzy, a także wysoki komfort podróży.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found