Samochód, samolot, pociąg – w czym te środki transportu ustępują podróży do Niemiec busem?

busy Kraków

Wyjazd do pracy do naszych zachodnich sąsiadów wiąże się koniecznością przemyślenia wielu spraw, m.in. sposobu dojazdu do miejscowości, w której będziesz mieszkać przez najbliższych kilka tygodni lub miesięcy. Wyborów jest co najmniej kilka. Tłumaczymy, dlaczego pomimo rozbudowanej sieci niemieckich dróg i kolei, a także coraz tańszych biletów lotniczych, to wciąż bus jest najwygodniejszym sposobem dotarcia do Niemiec.

Podróż do Niemiec swoim samochodem – z jakimi niedogodnościami musisz się liczyć?

Prywatny samochód w pierwszej myśli może wydać się najwygodniejszy, jednak po zagłębieniu się w szczegóły dojazd własnym autem do pracy za granicą wcale nie jest tak w oczywisty sposób najkorzystniejszy.

Prywatny samochód: pokusy

 • Brak ograniczeń w przemieszczaniu się, pełna niezależność od transportu publicznego.
 • Rozbudowana sieć niemieckich dróg.

Prywatny samochód: minusy

 • Duże korki w większych miastach w godzinach szczytu.
 • Strefy ekologiczne w miastach, które nie pozwalają wjeżdżać tam samochodom o wysokiej emisyjności. W Polsce jeździ wiele starych aut, które w Niemczech mogą nie spełniać tych norm.
 • Kosztowny dojazd do niemieckiej granicy po płatnych polskich autostradach.
 • Wyższe ceny paliwa w Niemczech.
 • Wysokie koszty parkowania w płatnych strefach.
 • Bardziej rygorystyczne podejście drogówki do stanu technicznego samochodów.

Z powodu tych niedogodności samochód może wcale nie okazać się pomocny przy robieniu zakupów czy zwiedzaniu okolicy.

Czy warto wyjeżdżać do pracy do Niemiec pociągiem?

Dużym plusem podróży pociągiem będą stosunkowo niewielkie ceny biletów kolejowych. Problemem z pewnością będą przesiadki, które trudno ominąć, jeśli nie podróżujesz do największych aglomeracji, np. Berlina. To oznacza przedłużający się czas podróży, oczekiwania na skomunikowane pociągi i oczywiście możliwości opóźnień. Do tego dochodzą jeszcze konieczność zorganizowania sobie dojazdu na dworzec i z dworca, a także koszty tych środków transportu, np. taksówki lub komunikacji zbiorowej, które mogą zsumować się na dość wysoką kwotę.

Czy zatem samolot to dobry pomysł?

Lot samolotem do Niemiec trwa krótko i jest komfortowy. Jednakże na tym kończą się plusy tego sposobu podróży do pracy do Niemiec. Z jakimi niedogodnościami będą musiały zmierzyć się osoby, które zdecydują się na ten środek transportu?

 • Konieczność dojazdu na lotnisko i z lotniska. Porty lotnicze znajdują się w okolicach większych miejscowości, w dodatku w pewnej odległości od centrum, dlatego podróż samolotem zawsze wiąże się z czasochłonnym, mało wygodnym i kosztownym dojazdem na lotnisko i z lotniska.
 • Konieczność dostosowania się do rozkładu lotów.
 • Wyższe ceny biletów lotniczych. Szansą na obniżenie kosztów jest “polowanie” na okazyjne tanie bilety.
 • Ograniczenia związane z bagażem. Wyjeżdżając do pracy na kilka tygodni lub miesięcy, z pewnością masz ze sobą większy bagaż, za który trzeba dodatkowo zapłacić.

Unikaj tych problemów, podróżując busem

Dla niektórych może wydawać się to szokiem, ale każdą z wymienionych niedogodności możesz pominąć, wybierając busy po Europie. Dzięki temu, że przewoźnicy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pasażerów:

 • busem dojedziesz spod własnego domu bezpośrednio i bez przesiadek do miejsca docelowego, wszystko dzięki usłudze door to door;
 • możesz podróżować, kiedy tylko chcesz, ponieważ przewoźnicy, tacy jak firma PoEuropie, kursują codziennie.

Ponadto korzystasz z nowoczesnej i bezpiecznej floty pojazdów. Dojazd do pracy do Niemiec busem to oszczędność czasu i pieniędzy, a także wysoki komfort podróży.

No related posts found