Wyjazdy busem do Belgii poEuropie

Wyjazd do Belgii – czy przyjezdnych obowiązuje kwarantanna? – poEuropie – busy do Niemiec – busy do Holandii

W dobie pandemii należy liczyć się z możliwymi trudnościami przy wjeździe do Belgii oraz w czasie powrotu do Polski po okresie spędzonym w tym kraju. Mogą być to m.in. ograniczenia w ruchu lotniczym, konieczność odbycia kwarantanny lub samoizolacji czy wykonania testu na obecność koronawirusa. Tłumaczymy, z czym muszą liczyć się nasi pasażerowie, którzy planują wyjechać pracować do Belgii.

Praca w Belgii – czy musisz się zaszczepić?

Wjazd do Belgii nie jest uwarunkowany przyjęciem szczepienia przeciwko COVID-19, jednak szczepienie jest warunkiem, dzięki któremu można uniknąć obowiązkowej kwarantanny i to niezależnie od tego, czy wjeżdżasz do Belgii z kraju Unii Europejskiej lub znajdującego się poza strefą Schengen. Osoby, które posiadają cyfrowy certyfikat COVID mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy krajami członkowskimi UE, należy jednak pamiętać o tym, że każdy kraj może stawiać swoje dodatkowe warunki.

Zasady wjazdu do Belgii

Osoby, które planują wjechać do tego kraju, muszą poddać się stosownym restrykcjom sanitarnym, które zależą od tego, na jakiej liście znajduje się kraj, z którego przyjeżdżają.

Strefa zielona

Kraje, w których zachodzi niskie ryzyko zakażenia się infekcją COVID-19. Osoby wjeżdżające do Belgii z tej strefy nie muszą poddawać się kwarantannie ani wykonywać obowiązkowych testów PCR.

Strefa pomarańczowa

Kraje, gdzie występuje umiarkowane ryzyko zakażenia się COVID-19. Podobnie jak w strefie zielonej tutaj również nie zachodzi obowiązek poddania się kwarantannie i przeprowadzania testów PCR.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Strefa czerwona

Kraje z wysokim ryzykiem zakażenia się infekcją. Inne restrykcje dotyczą obywateli Belgii i rezydentów z prawem pobytu, a inne osób bez prawa do stałego pobytu, czyli przyjeżdżających w celach turystycznych.

  • Przyjazd do Belgii obywateli belgijskich i osób z prawem pobytu – osoby z certyfikatem zaszczepienia, ozdrowieńcy i osoby posiadające negatywny wynik testu wykonanego nie później niż 72 godziny przed przyjazdem, nie muszą poddawać się kwarantannie. Natomiast osoby, które wykonują test w 1.lub 2. dniu pobytu zwolnione są kwarantanny w przypadku negatywnego wyniku. Dzieci poniżej 12. roku życia są zwolnione z testów.
  • Przyjazd do Belgii cudzoziemców bez prawa pobytu – osoby z cyfrowym certyfikatem poświadczającym zaszczepienie, osoby z negatywnym testem PCR, wykonanym nie później niż na 72 godziny przed przyjazdem do Belgii oraz osoby posiadające zaświadczenie o wyzdrowieniu nie muszą poddawać się kwarantannie.

Strefa podwyższonego ryzyka

Wymienia się również kraje wysokie ryzyka, z którego przyjazd do Belgii, nawet w przypadku krótkotrwałego pobytu, jest zakazany dla cudzoziemców nieposiadających prawa pobytu w Belgii, którzy przebywali w tych krajach w ciągu 14 dni. Natomiast obywatele i rezydenci z prawem pobytu muszą poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie z testem PCR w 1. i 7. dniu. Obowiązek dotyczy również osób zaszczepionych i osób, które otrzymały negatywny wynik testu przed przyjazdem.

Formularz lokalizacji pasażera

Osoby, które wybierają autokary lub busy do Belgii, podróżują samolotem, pociągiem lub statkiem, muszą wypełnić Formularz Lokalizacji Pasażera najpóźniej 48 godzin przed wjazdem do Belgii. Wszystkie niezbędne linki i dokumenty, a także aktualne informacje dotyczące kodu koloru przypisanego Polsce dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

No related posts found