Drezno Niemcy poEuropie

Wyjazd do Niemiec – aktualne obostrzenia covidowe – poEuropie – busy do Niemiec – busy do Holandii

Mimo wciąż trwającej pandemii oraz aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, stawiamy na podróże. Zarówno służbowe, jak i w celach prywatnych, np. w związku z odwiedzinami bliskich osób. Część z nas szuka także pracy poza Polską, ze względu na mniejsze zarobki i ograniczone możliwości w kraju. Jednym z chętnie obieranych kierunków, między innymi w celach zarobkowych, są Niemcy.

W przygotowaniu do podróży należy uwzględnić aktualne obostrzenia covidowe, które obowiązują niezależnie od wybranego środka transportu. Co trzeba wiedzieć?

Wjazd z terytorium Polski i aktualne zasady

Zniesione niemalże wszystkie obostrzenia w Polsce nie oznaczają, że można zapomnieć o pandemii, która nadal trwa. Osoby wybierające się do Niemiec, których środkami transportu są busy na trasie Małopolskie-Niemcy, muszą uwzględnić zasady obowiązujące w Niemczech po przyjeździe z Polski.

Należy mieć na uwadze zarówno zasady związane z przekraczaniem granicy, jak i obostrzenia obowiązujące na co dzień, które różnią się dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Przekraczanie granicy – co trzeba wiedzieć?

Granicę z Niemcami mogą przekraczać zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione. Za osobę zaszczepioną uważa się tę, która co najmniej 14 dni przed podróżą poddała się pełnemu cyklowi szczepienia, czyli otrzymała dwie dawki szczepienia, preparatem dopuszczonym do użytku.

Za osobę niezaszczepioną uważa się tę, która odbyła szczepienie jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Taką osobę obowiązują te same zasady i obostrzenia, co osoby niezaszczepione. Podobnie jak i osoby, które nie mają za sobą pełnego cyklu szczepienia.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Podróżujący zaszczepieni – pełnym cyklem – muszą mieć ze sobą europejski paszport covidowy – w formie papierowej lub elektronicznej. Nie obowiązuje ich w takim przypadku konieczność wykonywania dodatkowych testów ani też odbywania kwarantanny.

Osoby niezaszczepione muszą zaś wykonać test nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do Niemiec, i uzyskać negatywny wynik. Kwarantanna ich nie obowiązuje w takim przypadku.

Ozdrowieńcy również nie muszą się poddawać dodatkowym testom ani kwarantannie, jeśli posiadają certyfikat ozdrowieńca. Uzyskają taki po przeprowadzeniu stosownych badań. Certyfikat jest ważny przez 90 dni. Przyznany zostaje, jeśli pozytywny wynik testu w kierunku COVID-19 został uzyskany nie wcześniej niż przed upływem 28 dni od momentu jego wykonania oraz nie później niż przed upływem 90 dni.

Powyższe zasady obowiązują także dzieci w wieku powyżej 12 lat. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat muszą odbyć pięciodniową kwarantannę, natomiast dzieci do ukończenia 6. roku życia nie podlegają żadnym wymogom.

Obostrzenia na miejscu

Przebywanie na terytorium Niemiec wiąże się z podleganiem następującym obostrzeniom:

  • w publicznych     przestrzeniach zamkniętych i środkach komunikacji miejskiej należy nosić maski chirurgiczne lub FFP2/KN95,
       
  • w wybranych urzędach, placówkach publicznych, punktach usługowych, rozrywki    czy kulturalnych, a także w sklepach obowiązuje konieczność     posiadania certyfikatu ozdrowieńca, europejskiego paszportu covidowego lub negatywnego wyniku testu,        
  • ze środków komunikacji publicznej mogą korzystać tylko osoby zaszczepione,     posiadające negatywny wynik testu lub będące ozdrowieńcami.    

Mimo sporej liczby obostrzeń, wymogi te są nam doskonale znane, ponieważ do niedawna większość z nich obowiązywała także w Polsce. Nie powinny być zatem uciążliwe czy trudne do spełnienia, niemniej należy je mieć na uwadze, aby zagwarantować sobie bezproblemową podróż. 

Zobacz naszą ofertę busów z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

 

No related posts found