Kolonia Niemcy poEuropie

Dlaczego wyjazd do Niemiec własnym autem może się okazać uciążliwy?

Własne auto to wygoda poruszania się po mieście, dojeżdżania do pracy i do rodziny, także tej mieszkającej w innym kraju. Zwykle nie bierzemy pod uwagę podróżowania innym środkiem transportu, skoro do dyspozycji mamy auto. Taka podróż może być jednak dość uciążliwa.

Dlaczego wybierając się do Niemiec własnym autem, zaczynamy z każdą godziną żałować tej decyzji?

Stres i zmęczenie

Stres i zmęczenie to dwa elementy, które są nieodzowną częścią naszego życia. Towarzyszą nam w pracy i również w domu. Jesteśmy często przepracowani, a do tego zmęczeni zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Wyjazd do Niemiec ma być czasem spędzonym na relaksie i odpoczynku. A nawet wtedy, gdy jest on związany z kwestiami zawodowymi, dodatkowego stresu chcemy uniknąć. Dlaczego podróż własnym autem potrafi być równie męcząca i kłopotliwa? Bo jesteśmy zmuszeni do skupiania się na drodze przez wiele godzin. Wpatrujemy się w nawigację, która potrafi płatać figla i wodzić nas po zupełnie nie tych drogach, które są właściwe.

Jako kierowca nie możemy odpocząć, a napięte ciało z czasem daje o sobie znać, np. dolegliwościami bólowymi. Można tego jednak uniknąć wybierając zorganizowane przewozy z Podkarpackiego do Niemiec. Transport w usłudze door to door oznacza, że wsiadamy do busa tuż pod domem, a podróż kończymy w wybranym miejscu docelowym. Jest zatem wygodniej niż własnym samochodem, a do tego bez zbędnego stresu.

ZOBACZ CENNIKSKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Liczne opłaty dodatkowe

Podróż do Niemiec własnym autem oznacza konieczność uwzględnienia licznych opłat dodatkowych. Płacimy bowiem za przejazd autostradami w Polsce, następnie za korzystanie z niektórych dróg zagranicznych. Do tego dochodzą płatne parkingi, drogie paliwo oraz ryzyko złapania mandatu, np. za przekroczenie prędkości. Taka podróż okazuje się być niezwykle droga!

Kupując bilet na busa mamy jedną stawkę, żadnych dodatkowych kosztów, bez ryzyka mandatu, bo to w końcu nie my kierujemy autem. Wszystko w jednej cenie, która jest nierzadko niższa, niż gdy podliczamy wydatki związane z podróżą samochodową na własną rękę.

Dużo bagażu i zbyt mały bagażnik

Jeśli czeka nas kilkutygodniowy lub kilkumiesięczny pobyt w Niemczech, musimy zabrać ze sobą sporo bagażu. Samochód, który stoi pod blokiem lub w garażu ma jednak niewielki bagażnik. Upychanie walizek i toreb na siłę, w tym do kabiny auta, jest czasochłonne, a podróż tak zapakowanym samochodem daleka od komfortowej.

Nowoczesne busy realizujące przejazdy do Niemiec, mogą zaoferować pojemne luki bagażowe. Dzięki temu widmo pakowania się na kilka tygodni lub miesięcy pobytu, przestaje być koszmarem śniącym się po nocach. W busie zmieścimy wszystko, czego potrzebujemy.

Nie potrzebujemy kilkukrotnie podliczać wydatków na podróż własnym samochodem. Nie musimy również zastanawiać się, która walizka jest nam jednak niepotrzebna. I wreszcie możemy zaoszczędzić sobie stresującej i męczącej podróży za kierownicą. Własny samochód zostawmy w Polsce, do Niemiec zaś wybierzmy się busem, wygodnie zasiadając w fotelu pasażera.

Zobacz naszą ofertę busów do Niemiec z poszczególnych województw:

Busy Dolny Śląsk

Busy Małopolska

Busy Opolskie

Busy Podkarpackie

Busy Śląsk

Busy Świętokrzyskie

  

No related posts found